FAYDALI BİLGİLERİMİZ

yangın merdiveniYangın merdiveni yönetmeliğine uygun olarak kaliteli bir malzemeden imal edilmesi gereken özel amaçlı sadece acil durumlar için kullanılan yangın merdivenleri dairesel modellerden Z tipi yangın merdiveni modellerinde sınırsız seçenekler sunmaktadır. Yapının görselliğine de önem verildiği günümüzde yapılması yasalarla zorunlu kılınan yangın merdivenlerinde artık yaratıcı fikirler de ön plana çıkmaktadır. Yangın merdiveni için yeni tasarımlar ile binanın dış tek cephesinde görsel açıdan da estetik bir görünüm kazanan merdivenler şık bir görüntü elde edilmesine olanak sağlamaktadır.

Yangın merdiveni için yeni tasarımlar can güvenliğinin ön planda olmasıyla birlikte farklı ve estetik dokunuşların bir arada görsel ve uygulamaya yansıtıldığı tasarımlardır. Konusunda uzman kişilerce tasarım harikası ürünlerin ortaya çıktığı günümüzde yangın merdiveni için yeni tasarımlar binanın dış cephesinde muhteşem bir görünüm elde edilmesine olanak sağlayacaktır. Taşıyıcı profillerin yanı sıra çeşitli özellikle işlemeleriyle de dikkat çeken yangın merdivenleri acil durum anında güvenle dış çevreye çıkışınıza olanak sağlayacaktır.


Sektörün gelişen rekabet ortamında yönetmeliğe bağlı olarak yükselen binalara yangın merdiveni zorunlu kılınsa da artık modern yaşamın hayatımıza dahil olduğu günümüzde yangın merdiveni için yeni tasarımlar alışılmışın dışında bir tercihe doğru insanların yönelmesine olanak sağlamaktadır. Kaliteli malzemelerin yanı sıra işçilikte tasarım harikası ürünlerin ortaya konulduğu yangın merdivenleri can güvenliğiniz için yapılacak en doğru tercih olacaktır.

yangın merdiveniYükselen binalarda yasalarla kullanımı zorunlu kılınan yangın merdivenleri tercih edilecek firmalar arasında yangın merdiveni fiyatları ile de arasında seçim yapılabilecek kriterleri oluşturmaktadır. Sektörde pek çok firma farklı fiyatlarla müşteri potansiyeline satış sunmaktadır. Ancak burada farklı bir kriter olarak öncelikle yangın merdiveni adetine, yapılan binanın kat sayısı ve modeline kadar her detay yangın merdiveni fiyatlarına etki edebilmektedir. Hassasiyetle umsan kişiler tarafından profesyonelde imalatı gerçekleştirilmesi gereken yangın merdiveni uygulama esnasında da aynı hassasiyetle çalışılmasını gerektirmektedir.

Yangın merdiveni yönetmeliğine uygun olarak hazırlanan teknik özelliklerin dışında görsel açıdan kaliteli bir işçilik ve uygulama detayları yangın merdiveni fiyatlarını etkileyecektir. Yönetmeliğe uygun olsa da kalitesiz bir malzemeden ucuza bularak yaptıracağınız yangın merdiveni hem uzun ömürlü olmayacak hem de sağlıksız ve güvenliksiz olacaktır. Yangın merdiveni fiyatları konusunda öncelikle malzemenin kalitesine önem vermek gerekir. Uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanımınıza olanak sağlayacak kaliteli malzemeden yangın merdiveni kullanımı can güvenliğinize de kalıcı bir teminat oluşturacaktır.

Z tipi yangın merdiveni ve döner tip yangın merdiveni olarak iki farklı tipte modeller müşterilerine hitap eden sektörde yangın merdiveni fiyatları farklılık arz edecektir. Tek seferde yapacağınız ve zorunlu kılınan yangın merdivenini kalıcı olarak kaliteli malzemeden uygun fiyatlı olanlarını tercih etmeniz gerekmektedir. Merdivene uygulanacak özel tasarımlar da binanızın tek cephesine estetik bir görünüm kazandıracağı gibi fiyatlarına da etki edecektir.

Yasaların getirdiği zorunlulukla yönetmelik gereklerine bağlı olarak imal edilen yangın merdiveni sistemleri can güvenliğini ön plana çıkaran amaçla farklı bir sektörün de ilgi görür ve tercih edilir hale gelmesini sağlamıştır.

Yükselen çok katlı binalarda olması muhtemel yangın, doğal afet, terör olayları ve buna benzer pek çok problem karşısında binanın insan güvenliğini teminat altına alarak kolayca boşaltılmasını sağlayan yangın merdiveni sistemleri yönetmelik dahilinde uygun kalitede bir malzeme ile imal edilerek yapının tek cephesine konumlandırılmaktadır.

İnsanların acil anlarda çıkışını ve dışarıya ulaşımını sağlayan bu sistem günümüzde artık yükselen binaların artmasıyla zorunlu hale getirilmiştir. Can güvenliğinize kalıcı bir teminat oluşturmanın yanı sıra kaliteli malzemelerin usta bir işçilikle uzman kişiler tarafından özel olarak tasarlandığı merdiven sistemlerinde estetik bir yapıya da şahit olacaksınız. Modern yapılaşmaya ekstra bir görsellik kazandıran yangın merdiveni sistemleri eşsiz tasarımları ile binanın tek cephesinde artık muhteşem bir de görüntü oluşturmaktadır.

Binanın çeşitli özelliklerine bağlı olarak farklı modellerle binalara uygulanabilen yangın merdiveni modelleri arasında Z tipi yangın merdivenlerinden dairesel merdiven modellerine kadar pek çok farklı seçenekler sunulmaktadır. Alternatif yangın merdiveni modelleriyle sektörde pek çok kişiye hitap edebilen özellikte bulunan yangın merdiveni sistemleri yükselen binaların vazgeçilmez bir parçasıdır. Yangın merdiveni model seçenekleri günümüzde başta can güvenliğini en ideal şekilde sağladığı gibi estetik açıdan da önem arz etmektedir.

yangın merdiveniYangın merdiveni tasarımı öncelikle yönetmeliğe uygun olarak binanın özelliklerine göre farklılıklar arz edecek şekilde kaliteli bir malzemeden konusunda uzman kişilerce oluşturulmaktadır. Belirli şartlar altında artık yapılması zorunlu kılınan yangın merdivenlerinde temel amaç olası bir acil durumda binada bulunan insanların can kaybı yaşanmadan acilen temiz havaya ve dış çevreye çıkmasına olanak sağlamaktadır.

Modern yaşamın giderek benimsendiği günümüzde başta can kaybı yaşanmaması olmak üzere binaların estetik görünümü için de dikkat edilen unsurlarla yangın merdiveni tasarımı gerçekleştirilmektedir. Tasarım harikası bir görsellikle binaların tek cephesine uygulanan yangın merdivenleri hem can güvenliğiniz için hem de binanın görselliği açısından önem arz etmektedir.

Tercihinize göre yangın merdiveni tasarım modelleri arasında sınırsız seçenekler bulunmaktadır. Z tipi yangın merdiveni modellerinden, döner tip yangın merdiveni modellerine kadar pek çok seçenekte yangın merdiveni tasarım söz konusu olmaktadır. Sektörde pek çok firmanın gerçekleştirdiği yangın merdiveni imalatı artık standardın dışına çıkılarak sıra dışı yangın merdiveni tasarımlarının ortaya çıkmasına neden olmuştur. Yönetmelik gereği de olsa belirli şartlara uygun olarak yaratıcı fikirlerin tasarım harikası bir görsellikte sunulması artık insanlar için oldukça önemlidir. Sıra dışı dizaynı ile çeşitli yangın merdiveni modellerine farklı bir ayrıcalık katan yangın merdiveni tasarımı oldukça önemli hale gelmiştir. Başta can güvenliğinizi teminat altına alarak modern yaşamın gerekliliğinde farklı tasarımlar binalarınızın özelliklerine göre kolaylıkla uygulanabilmektedir.

Yasalar gereği günümüz yapılaşmasında yönetmeliğe bağlı kılınarak zorunlu hale getirilen yangın merdiveni kullanımı yangın merdiveni üretimi ile de farklı bir pazar ve sektör oluşturulmasına olanak sağlamıştır. Sektörde büyüyen ve gelişen bir sistem olarak artık mecburi kılınan yangın merdiveni belirli kriterler sağlayacak şekilde imal edilerek yapılara uygulanmaktadır. Öncelikle can güvenliği açısından önem arz eden yangın merdivenleri alışveriş merkezleri, okul, hastane, yaşam alanları, iş hanları, tiyatro ve sinema salonları gibi aklınıza gelebilecek her alanda olması muhtemel yangın, doğal afet, saldırı veya farklı bir problemde dışarı kaçış ve tüm tehlikelerden uzak rahat bir nefes almanıza olanak sağlamaktadır.

Yapıların vazgeçilmez bir parçası haline gelen yangın merdivenleri yönetmeliğe uygun olarak sektörde pek çok imalatçı firma tarafından üretilmektedir. Farklı modellerde yangın merdiveni üretimi konusunda uzman kişilerce yapılması gereken bir iştir. Ayrıca kaliteli bir malzemeden uzun yıllar deformasyona uğramadan veya nisan hayatını tehlikeye düşürmeyecek malzemeden imal edilmesi de önem arz edecektir.

Yangın merdiveni üretimi yapan pek çok firma günümüzde modern yapılaşmaya uygun olarak çeşitli modellerde yangın merdivenlerini de estetik açıdan binaya uygun şekilde konumlandırmakta ve dizayn edebilmektedir. Kullanıcıların can güvenliği ön planda olmak üzere yönetmeliğe uygun kalitede malzeme ile kriterlere uygun biçimde imal edilen yangın merdivenleri farklı ve estetik tasarımlarıyla binanın bir cephesinde bulunması gereken yangın merdivenine dışarıdan bakıldığında şık bir görünüm de kazandırabilmektedir.