YANGIN MERDİVENİ UYGULAMALARI

yangın merdiveniYangın merdiveni uygulamaları arasında farklı model seçenekleri mevcuttur. Z tipi yangın merdiveninden portatif yangın merdivenine, makaralı yangın merdiveninden döner tip yangın merdivenine kadar farklı tüpte grup modelleriyle her türlü yangın merdiveni ihtiyacına hitap eden model seçenekleri estetik uygulamalarında yangın merdivenlerine yansıtıldığı binaya uygulanan son halidir.

Yangın merdiveni uygulamalarında temel amaç uygulanan alanda bina sakinlerinin güvenli çıkışlarına olanak sağlamaktadır. Başta yangın ihtimali olmak üzere, doğal afetler, terör olayları ve buna benzer pek çok nedene bağlı olarak çok sayıda insanının kaçışı için can güvenliği oluşturacak merdivenler bina yüksekliğine veya özelliklerine göre yangın merdiveni yönetmeliğine uygun olarak binaya konumlandırılacaktır. Çevresel faktörlerde estetik açıdan da farklı bir şıklık kazandıracak modelleriyle yangın merdiveni uygulamaları kaliteli bir işçilikle işinin ehli kişiler tarafından yönetmeliğe uygun olarak yapılması gerekir.

Özel olarak bina için tasarlanan yangın merdiveni uygulamaları başta kaliteli malzemeden kişilerin can güvenliğini oluşturacak şekilde imal edilmesi gerekir. Özel koruma sistemlerine ilişkin farklı ve estetik tasarımları ile herhangi bir korozyon veya deformasyona uğramadan uzun ömürlü kullanımlara uygun olarak uygun olarak konumlandırılan alanda yangın merdivenleri hayati önem taşıyacaktır. Yangın merdiveni uygulamaları için tercih edeceğiniz firma ve yetkili kişilerin kaliteli işçilik ve kullanacağı kaliteli malzeme uzun ömürlü kullanımlar için oldukça önemlidir. Farklı alanlara özel uygulanabilen yangın merdiveni modelleri can güvenliğinizi sağlayacak en önemli ayrıntıdır.