FAYDALI BİLGİLERİMİZ

yangın merdiveniYangın merdiveni tasarımı öncelikle yönetmeliğe uygun olarak binanın özelliklerine göre farklılıklar arz edecek şekilde kaliteli bir malzemeden konusunda uzman kişilerce oluşturulmaktadır. Belirli şartlar altında artık yapılması zorunlu kılınan yangın merdivenlerinde temel amaç olası bir acil durumda binada bulunan insanların can kaybı yaşanmadan acilen temiz havaya ve dış çevreye çıkmasına olanak sağlamaktadır.

Modern yaşamın giderek benimsendiği günümüzde başta can kaybı yaşanmaması olmak üzere binaların estetik görünümü için de dikkat edilen unsurlarla yangın merdiveni tasarımı gerçekleştirilmektedir. Tasarım harikası bir görsellikle binaların tek cephesine uygulanan yangın merdivenleri hem can güvenliğiniz için hem de binanın görselliği açısından önem arz etmektedir.

Tercihinize göre yangın merdiveni tasarım modelleri arasında sınırsız seçenekler bulunmaktadır. Z tipi yangın merdiveni modellerinden, döner tip yangın merdiveni modellerine kadar pek çok seçenekte yangın merdiveni tasarım söz konusu olmaktadır. Sektörde pek çok firmanın gerçekleştirdiği yangın merdiveni imalatı artık standardın dışına çıkılarak sıra dışı yangın merdiveni tasarımlarının ortaya çıkmasına neden olmuştur. Yönetmelik gereği de olsa belirli şartlara uygun olarak yaratıcı fikirlerin tasarım harikası bir görsellikte sunulması artık insanlar için oldukça önemlidir. Sıra dışı dizaynı ile çeşitli yangın merdiveni modellerine farklı bir ayrıcalık katan yangın merdiveni tasarımı oldukça önemli hale gelmiştir. Başta can güvenliğinizi teminat altına alarak modern yaşamın gerekliliğinde farklı tasarımlar binalarınızın özelliklerine göre kolaylıkla uygulanabilmektedir.